تبلیغات
سبــک زنــدگی برتـــر - راهزنی که عابد شد

 

شاید در زندگی خیلی‌ها پیش آمده باشد که با شنیدن یک آیه از کلام‌الله مجید یا یک سوره یا مداومت بر خواندن آنها، زندگی‌شان کاملا دگرگون گردیده و مشکلاتشان حل شده است. این هم از معجزات قرآن کریم است. از اولین روزی که آیات الهی بر قلب مبارک پیامبر(ص) نازل شد، این کتاب آسمانی تاثیر زیادی بر مسلمانان و سایر افراد بشر داشته و سرنوشت خیلی از انسانها و جوامع را تغییر داده و آنها را به سرمنزل سعادت رسانده است.
از تاریخ، سرگذشتهای بسیاری را در این زمینه می‌خوانیم. از جمله سرگذشت راهزنی که شبی از دیوار خانه‌ای بالا می‌رفت و ناگهان شنید که شخصی با صدای خوش، قرآن تلاوت می‌کند. آنقدر این کلام ملکوتی روحش را تسخیر کرد که همان لحظه توبه نمود و همه‌ی اموال دزدی را به صاحبانش برگرداند و یکی از بزرگترین عابدان و زاهدان زمان خود شد. 
ما نیز اگر می‌خواهیم مصداق خانواده‌ای بافرهنگ رضوی باشیم، و قصد داریم همیشه در شاهراه سعادت و نیکبختی قرار بگیریم و از صراط مستقیم دور نشویم باید چنگ به ریسمان الهی زده و در خانواده‌ی خود، تلاوت قرآن و عمل به دستورات آن را سرلوحه‌ی همه‌ی کارهایمان قرار دهیم. و به این کلام نورانی و گهربار حضرت رضا(ع) توجه کنیم که می‌فرمایند:
«قرآن، ریسمان محکم الهی و دستاویزی استوار است.( بحارالانوار-ج17-ص 210)»
طبقه بندی: اخــــلاق رضـــــــوی،  سبــــک زنــــدگی برتــــر،  فضــــایل امــــام رضــــا (ع)، 
برچسب ها: امام رضا (ع)، سبک زندگی برتر، سبک زندگی رضوی،  
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 28 شهریور 1392 توسط وحید
تمامی حقوق مطالب برای سبــک زنــدگی برتـــر محفوظ می باشد